A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: libraries/MY_Controller.php

Line Number: 28

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: models/themes_m.php

Line Number: 65

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: controllers/news.php

Line Number: 118

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/u5652184/public_html/codeigniter/libraries/Exceptions.php:166)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 662

Yalman Onaran: Banka Kurtarmalarını Yazdım | News | Finans Network

Yalman Onaran: Banka Kurtarmalarını Yazdım

Finans Network’ün düzenlediği,  Zombie Banks yazarı Yalman Onaran’la kitabı hakkındaki söyleşi 23 Ocak Pazartesi akşamı New York’ta Bloomberg binasında gerçekleşti. Sohbet havasında geçen keyifli söyleşinin moderatörlüğünü Finans Network’ün New York başkanı Şeref Türkmenoğlu yaptı.

Zombi Banka Kitabını yazmaya başladığı Ocak 2011’in Amerikan ekonomisinin düzelmeye başladığı bir döneme gelmesine dikkat çeken yazar,  söyleşiye tarihteki diğer krizleri ve o krizlerden nasıl ders alınmadığını anlatarak başladı. Daha sonra 2008’de başlayan finansal krizin Avrupa ve Asya’ya etkileri, özellikle de Yunanistan, İrlanda, İspanya gibi Avrupa birliği üyesi ülkelerdeki kötü finansal yönetim ve nasıl krizle ilgili pek bir önlem alınmadığı tartışıldı.  Avrupa birliği üyesi olmayan İzlanda’nın ise doğru bir finansal politika uygulayarak krizden kendini kurtarmasının diğer ülkelerce örnek alınmasının önemine değinilen söyleşide son olarak Amerika’ya yer ayrıldı. Kitabında Amerikan Maliye Bakanlığı’nın Citi Bank ve Bank of America gibi zombi bankaların batmaktan son anda kurtarılması üzerine yazdıklarının ve bu kurtarma operasyonlarının sadece Amerika değil tüm dünya ekonomisine olan etkisinin özetlendiği son bölümden sonra Onaran konuklardan gelen soruları cevapladı.

Söyleşi sonrası verilen resepsiyonda konuklar yanlarında getirdikleri Zombie Banks kitabını Yalman Onaran’a imzalatma şansı yakaladılar. Söyleşinin moderatörlüğünü de yapan Finans Network New York başkanı Şeref Türkmenoğlu, grubun kıdemli üyesi Yalman Onaran’la böyle bir etkinlik yapmaktan ve yüksek katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Finans Network basın sözcüsü Özlem Çevikel de 2012 yılında tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini bildirdi.